Kaliteli Sedir Nasıl Anlaşılır? Şark Köşesi Fiyat Farklılıklarının 3 Sebebi!

Kaliteli Sedir Nasıl Anlaşılır? Şark Köşesi Fiyat Farklılıklarının 3 Sebebi!

Merhaba değerli müşterilerimiz. Şark Köşesi yaptırmak isteyen müşterilerimiz sektöre uzak olduklarından dolayı kaliteli şark köşesini ilk bakışta anlamaları biraz zor, o yüzden şark köşesi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatacağız.

Aynı şekilde fiyat araştırması yaparken de karar vermekte zorlanan tabii ki bunun sebebi ise görsel olarak neredeyse aynı olan ürünlerin arasındaki devasa fiyat farklılıklarıdır, müşterilerimize bu konumuzda verdiğimiz bilgilerle doğru seçimi yapmalarını sağlayacağız.

Şark Köşesi Modellerimizi Görmek İçin Ziyaret Edebilirsiniz .

Şark Köşesi Fiyatlarındaki Değişikliğinin Başlıca Sebebi Nedir?

şark köşesi, şark odası, sedir, köşe takımları, şark köşesi fiyatları
Kocaeli (Gebze) Gençlik Merkezi Osmanlı Şark Köşesi Fiyat

Arkadaşlar bu fiyat farklılıkları temel olarak kullanılan malzemelerle alakalı diyebiliriz. Minderin içerisinde kullandığımız süngerin kalitesi uzun süre dayanabilecek güçte olması gerekir ki şark köşenize harcamış olduğunuz paralar zayi olmasın.

12DNS’den başlayan sünger sertliği 32DNS’ye kadar çıkar. Genelde 28 DNS kullanılarak fiyat düşürülür. Şark Köşesi alacak müşterilerimiz fiyat araştırması yaparlarken 32DNS sert sünger kullanılmasını özellikle satıcılardan istemelidir. Süngerin yüksek sertlikte olması ilerde çökme yapmaması ve uzun yıllar şark köşesi rahatlığının keyfini çıkarabilmeniz için önerdiğimiz konulardan bir tanesidir.

şark köşesi, şark odası, sedir, köşe takımları, şark köşesi fiyatları
İstanbul Silivri Müşterimizin Konağı

Gelelim şark köşesi fiyatlarındaki devasa boyutlara ulaşan fiyat farklılıklarının bir diğer sebebine… Kullanılan ağacın kalitesi de fiyat farklılığın oluşmasındaki önemli sebepler arasındadır. Örnek vermek gerekirse kullanılacak ağaç, çam olsun. Çam kerestesi alırken AA dan CC’ye kadar kalite mevcut. Fırınlanmış olup olmaması da fiyat değiştiren etkenlerdir. Gürgen de de aynı kaliteler mevcut. Mesela Gürgenin CC kalitesinin fiyatı 300tl ise, Çamın BB kalitesi de 300tl, sizlere gürgen ağacından yapacağım diyerek çok uygun fiyatlar çıkaran satıcılar düşük kaliteli ağaçlar kullandığını bu şekilde ortaya çıkarabiliriz.

Kalitesini nasıl anlarız diye soracak olursanız ağaçta bulunan budakların yoğunluğuna göre ağaç kalitesi değişir. Budaksız ağaç yüksek kaliteli ağaç demektir. Şark Köşenizi yaptırırken ahşap rengini koyu renklerde istediğiniz zaman ağacın hangi kalitede kullanıldığı anlamanız biraz zor olacaktır. Ahşap renklerinde şark köşesi yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Beyaz lake boyanmış sedir yaptırmak istiyorsanız ağacın kesinlikle fırınlanmış olması ve uzun süre kurutulmuş olması gerekir. Zıvanalı yerlerde fırınlanmamış ağaçlar açma yaparak kötü bir görüntüye sebebiyet vermektedir.

şark köşesi, şark odası, sedir, köşe takımları, şark köşesi fiyatları

Değerli müşterilerimiz, şark köşesi fiyat farklılıklarının 3. sebebi ise oturum yerinde kullanılan kumaş veya halıdır. Kumaş kullanıldığı takdirde sedirinizin fiyatı biraz daha ucuzlayacaktır. Şark Köşesinde genel olarak halı kullanırız. Bu sedirin daha da sağlam olmasını sağlayacak. Özkap Ahşap olarak modern tarzda görünüm elde etmek isteyen müşterilerimize kumaş yaptırmalarını öneriyoruz bunu yaparken de 50TL gibi fiyat indirimi yapıyoruz. Sağlamlık ön planda tutan müşterilerimize ise halı yaptırmalarını öneriyoruz.

Kaliteli Sedir Nasıl Olmalı?

şark köşesi, şark odası, sedir, köşe takımları, şark köşesi fiyatları

Değerli Müşterilerimiz kaliteli sedirler ilk bakışta anlaşılması zor olmasına karşılık sizlere vereceğimiz tüyolar ile sedirlerin kalitesini ve aldığınız fiyatların değerlendirmesini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Dikkat etmeniz en temel noktalardan bir tanesi biraz önce de şark köşesi fiyat farklılıklarının nedenlerini arasında da gösterdiğimiz süngerin kalitesidir. Aslında bu konu üzerinde durmamızın sebebi kaliteli sedirlerin veya şark köşelerinin sünger kalitesi en önemli kriter olmasıdır.

şark köşesi, şark odası, sedir, köşe takımları, şark köşesi fiyatları

Sedirlerinizin kaliteli olup olmadığı ahşap kısmında bulunan budak sayısına göre de ölçülmektedir. Budaklı ağaç kullanılarak oluşturulan kasalar maliyeti düşürmek için budak sayısı fazla olan ağaçlar kullanılmaktadır. Buda sedirlerinizin görüntüsünü ve yapısını zamanla bozacaktır. Budaksız ağaç kullanılmasını sipariş vermeden önce özellikle belirtmeniz sedirinizin ömrünü uzatırken aynı zamanda da görüntüsününde pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Kaliteli ve güzel görünümlü sedir yaptırmak istiyorsanız kesinlikle ağacın doğal rengi ile yaptırılmasını öneriyoruz. Bu hem zamanla kızaran bir yapısıyla şark odanızın havasını ferah ve rahatlatıcı etkiye sahip olmasını sağlar. Sadece su bazlı vernikle parlaklık verilmesi zamanla oluşan yaralanmaların tekrar verniklenmesiyle onarılması konusunda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Şark Köşesi Sedir Takımı
Şark Köşesi Sedir Takımı

Kaliteyi artıran bir diğer nitelik ise minder kısmında kullanılan kumaş veya halının kalitesidir. Biz genelde müşterilerimize halı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü halı yapısı itibari ile kumaştan daha sağlamdır. Ürünlerimizde kullandığımız halıları Antep’te özel olarak dokuttuyoruz ve bu sayede müşterilerimizin verdiği ölçülere göre yaptığımız sedirlerde desen kaybı yaşamıyoruz. Bir bütün şeklinde görünmesini sağlıyoruz. Şark Köşesi fiyat konusunda da kumaş tercih edilmesi kaliteyi düşürdüğü gibi fiyatını da düşürmesi söz konusudur.

Şark Köşesi Sedir Takımı
Şark Köşesi Kaliteli Sedir Takımı

20 yıldır müşterilerimize sağladığımız hizmetlerimizden edindiğimiz tecrübelerimizle kaleme aldığımız yazımızda müşterilerimizin merakla sordukları sorulara yanıt vermeye çalıştık. Şark köşesini herkes yapabilir herkes yaptırabilir, fakat kalitenin sanatla buluştuğu özkap ahşaba uğramadan yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. ister bize yaptırın isterseniz başka bir firmaya yaptırın, burada size en uygun çözümleri sunarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tabiki verdiğimiz fikirler doğrultusunda ihtiyacınız olan şark köşenizi seçebilir ve siparişini verebilirsiniz. Şark Köşesi fiyatları için sizlere link bırakıyoruz şark köşesi fiyatlarına ulaşabilir ve whatsapp sipariş hattımızdan da yerinize göre fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Eklemeye Ne Dersin :)

Call Now ButtonŞimdi Teklif Al!